Cocoşul de Foc
Vizualizări: 1710 | Comentarii: 0 | Voturi: 0 | Trimiteri: 0 | Vizionat în urmă cu 11 ore
Anul Nou Chinezesc, întâmpinat la Universitatea „Ştefan cel Mare” cu preparate tradiţionale
Anul Nou Chinezesc, eveniment sărbătorit de două miliarde de persoane de pe întreg globul, a fost marcat şi la Universitatea „Ştefan cel Mare” Suceava (USV), iniţiativa aparţinând Clubului de Studii Asiatice şi Casei Româno-Chineze Suceava.Iubitori ai culturii şi civilizaţiei chineze, studenţi din cadrul...Se actualizează...
Cocoşul de Foc - Anul Nou Chinezesc, întâmpinat la Universitatea „Ştefan cel Mare” cu preparate tradiţionale100
Comentarii