Sarbatoare
Vizualizări: 1435 | Comentarii: 0 | Voturi: 4 | Trimiteri: 0 | Vizionat în urmă cu 21 ore
Biserica din curtea spitalului vechi isi serbeaza duminica hramul
Biserica „Sf. Nicolae” din curtea spitalului vechi Suceava, singura parohie care are fragmente din moaştele Sf. Nicolae, îşi sărbătoreşte duminică, 6 decembrie, hramul bisericii. Duminică, utrenia începe la ora 7:30, şi continuă cu Sfânta Liturghie.Rugăciunile vor începe însă de sâmbătă,...Se actualizează...
Sarbatoare - Biserica din curtea spitalului vechi isi serbeaza duminica hramul7,5104
Comentarii